Άξιζε την νίκη ο Απόλλωνας (pics+vid)

Ισοπαλία (1-1) παραχώρησε ο Απόλλων Λάρισας για την 15η αγωνιστική της Super League 2, στον ΟΦ Ιεράπετρας στο γήπεδο Φιλιππούπολης.

Η ομάδα μας, που ήταν εκπληκτική, ιδίως στο α’ ημίχρονο, στα πρώτα λεπτά έχασε κλασσικές ευκαιρίες για γκολ, αστόχησε από τα …έντεκα μέτρα, πέτυχε ένα ωραίο γκολ με τον Βαγγέλη Μόρα και ήταν πιεστική – έχοντας την κατοχή μπάλας – σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Όμως στο 78′ σε μία επίθεση (η μοναδική της επανάληψης για τους φιλοξενούμενους) ο Αποστολίδης με την βοήθεια και του …αέρα, έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο δοκάρι και να σκάσει ελάχιστα εκατοστά μέσα από την γραμμή της εστίας, κάνοντας το 1-1!

Ο Απόλλωνας έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα στον αγώνα και ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο και αναμφίβολα το τελικό αποτέλεσμα τον αφήνει με το παράπονο.

Αρχικά για τους Λαρισαίους ο Ντα Κάμπο αστόχησε σε τετ α τετ στο 9’.

Στο 10’ ο Γιάκος αστόχησε σε πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μόρας σε ανατροπή του Πριόνα.

Ένα λεπτό μετά, ήρθε και το γκολ για την ομάδα της Λάρισας.

Ο Κώστας Σκούπρα με μια μπαλιά διαβήτη “τρύπησε” την αντίπαλη άμυνα, βγάζοντας σε τετ α τετ τον Βαγγέλη Μόρα, ο οποίος με εξαιρετικό πλάσε έκανε το 1-0.

Ο Απόλλωνας έφτασε τους 15 βαθμούς σε 14 παιχνίδια.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Φρατζέσκος): Γλύκος, Σκούπρα, Καρρίκι, Μόρας, Γκόλιας (87′ Νύκταρης), Μπάμπης (80’ Ομπράντοβιτς), Χατζής, Ντα Κάμπο (75’ Μπαλογιάννης), Αθανασιάδης (87′ Γκουντρουμπής), Γιάκος, Λίταινας (75’ Μπαστιάνος)

ΟΦΙ (Καβακάς): Αθανασόπουλος, Πριόνας (46’ Καψάλης), Χιντζίδης, Μασουέρο, Χατζητερζόγλου, Φουάσης (60’ Ντούνης), Βογιατζής (60’ Τεγούσης), Γκίνη, Μπαράτα (54’ Αποστολίδης), Κούστα, Ντάλα Κόστα (41’ λ.τρ. Ζήσης)