Ισοπαλία (0-0) για Απόλλωνα Λάρισας στην Λιβαδειά

Πολύ καλά στημένος στον αγωνιστικό χώρο ο Απόλλων Λάρισας απέσπασε την ισοπαλία (0-0) στην Λιβαδειά κόντρα στον Λεβαδειακό στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής ημέρας της Super League 2.

Μάλιστα η λαρισινή ομάδα που εμφανίστηκε πολύ καλύτερη στην επανάληψη, από ότι στο α΄ημίχρονο, είχε στο τέλος ευκαιρίες με τους Γκουντρουμπή (88′) Λίταινα (90′) και Μπαστιάνο (90+2′) ακόμη και να “κλέψει” την νίκη από τους γηπεδούχους, που καθ’όλη την διάρκεια του αγώνα, φάνηκαν να “μπλοκαρίζονται” (πλην της φάσης στο 76’ που ο Μύγας σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά) από τον τρόπο παιχνιδιού των παικτών του Κώστα Φρατζέσκου.

Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)

Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)

Τέταρτος: Βεργέτης (Αρκαδίας)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Αντωνίου): Στογιάνοβιτς, Παναγιώτου (61’ Μυτίδης), Μύγας (90’ Βήχος), Λιάγκας, Νίκας, Καραχάλιος, Μεχία (78’ Ενομό), Πολέτο, Συμελίδης, Νίλι, Μπιανκόνι (61’ Τζιώρας).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Φρατζέσκος): Αστράς, Σκούπρα, Καρρίκι (58’ Νούσιος), Μόρας, Γιάκος, Νύκταρης (46’ λ.τρ. Μπάλλας), Καμπέρης (62’ Μπαστιάνος), Ντα Κάμπο (74’ Λίταινας), Μπάμπης, Ομπράντοβιτς (62’ Γκουντρουμπής), Γκόλιας.