“Λευκή” ισοπαλία για Απόλλωνα με Τρίκαλα

Ο Απόλλων Λάρισας αν και καλύτερος τουλάχιστον στο α’ ημίχρονο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της φιλότιμης ομάδας των Τρικάλων, παραχωρώντας “λευκή” ισοπαλία (0-0) στο γήπεδο Φιλιππούπολης.

Αν και μπήκε στο παιχνίδι πολύ επιθετικά, η ομάδα του Φρατζέσκου δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ στην επανάληψη όσο περνούσε η ώρα, ήρθε και το άγχος στους Λαρισαίους.

Στο 34′ από σέντρα του Αθανασιάδη, σουτ του Ομπράντοβιτς, έφυγε ξυστά άουτ.

Στο 37′ από ωραία μπαλιά του Λίταινα, ο Μπαλογιάννης έφυγε στην επίθεση, βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Γιακούμη, προσπάθησε να τον περάσει με αποτέλεσμα να τον προλάβουν οι αμυντικοί και να διώξουν σωτήρια σε κόρνερ.

Στο 62’ δυνατό σουτ του Μπαλογιάννη απέκρουσε ο Γιακουμής.

Τέλος στο 74’ ο Ομπράντοβιτς με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Με το βαθμό της ισοπαλίας που πήρε ο Απόλλωνας έφτασε τους 11β. και ανέβηκε στην 9η θέση της Super League 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Φρατζέσκος): Γλύκος, Γκόλιας, Καρρίκι, Μόρας, Σκούπρας, Λίταινας (75’ Τασιούλης), Μπαλογιάννης (82′ Χατζής), Μπάμπης (82’ Μπαστιάνος), Γιάκος (75’ Ντα Κάμπο), Αθανασιάδης, Ομπράντοβιτς (75’ Γκουντρουμπής).

ΤΡΙΚΑΛΑ (Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Πιαστόπουλος, Διαμαντόπουλος, Σουλιώτης, Ντιαλόσι, Ζώγκος, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (61’ Χατζηκωνσταντίνου), Παπαγεωργίου (87’ Κεχαγιάς), Ευθυμίου (79’ Ελευθεριάδης), Σταματής (61’ Πέλκας).